mgr Miłosz Parchimowicz

Fizjoterapeuta

Jestem absolwentem Fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu – 2008. W 2006 roku w ramach programu Erasmus studiowałem przez 1 semestr w Portugalii gdzie znaczną część wyjazdu spędziłem na oddziale rehabilitacji ortopedycznej szpitala Uniwersyteckiego w Coimbrze. To tam zarazili mnie pasją do rehabilitacji w ortopedii dlatego całe moje dokształcanie poświęciłem tej dziedzinie. Od tego czasu systematycznie się dokształcam na kursach podyplomowych. Jestem certyfikowanym terapeutą manualnym metody Kaltenborn-Evjenth oraz metody McKenzie – Mechaniczne Diagnozowanie i Terapia. W 2014 rozpocząłem kształcenie OMPT wg standardów International Federation of Orthopaedic Manipulative Physical Therapists (IFOMPT). Organizacja ta podlega pod Światową Federację Fizjoterapii (WCPT) i nadzoruje program kształcenia w tym zakresie od USA, przez Europę po Australię. Jest to 4 letni program międzynarodowej specjalizacji w Ortopedycznej Terapii Manualnej obejmujących 1000 godzin szkoleniowych z zakresu treningu rehabilitacyjnego, manipulacji stawowych, neuromobilizacji, anatomii, osteopatii trzewnej i kursów klinicznych prowadzonych przez specjalistów danej dziedziny z całego Świata. Dotychczas szkolenie to w Polsce ukończyło około 20 terapeutów. Uzyskanie tytułu OMPT wymaga napisania pracy naukowej i zdania egzaminu przed międzynarodową komisją. Ponadto ukończyłem kurs Functional Movement Screen (FMS) i Medical Acupunture/Dry Needling w OMT Training w Londynie. Suche igłowanie jest jeszcze mało popularne w Polsce ale jest to bardzo skuteczna forma pracy z nadmiernie napiętymi i bolesnymi mięśniami tzw. punktami spustowymi i stosowana jest szczególnie w sporcie. Doświadczenie zawodowe zdobyłem pracując w Evomed Terapia od 2010 roku (dawniej Centrum Rehabilitacji Terapia Plus w Szczecinie), My Medyk Dental and Medical Care w Londynie(2014-2015) oraz współpracując z polskimi medalistami Mistrzostw Europy i Świata w skoku o tyczce w czasie obozów przygotowawczych w Spale i RPA (Piotr Lisek i Robert Sobera). Swoją pasją dzielę się ze studentami pracując jako wykładowca na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym gdzie prowadzę zajęcia z anatomii palpacyjnej, terapii manualnej oraz diagnostyki funkcjonalnej i programowania rehabilitacji. Ponadto jestem tłumaczem z języka angielskiego na kursach dla fizjoterapeutów m.in. z suchego igłowania oraz manipulacji osteopatycznych.


mgr Mateusz Morawski

Fizjoterapeuta

Nazywam się Mateusz Morawski i jestem fizjoterapeutą. Odkąd ukończyłem studia pracuję i staram się zwiększać swój warsztat umiejętności poprzez kursy i szkolenia aby móc jak najbardziej pomagać pacjentom. W trakcie swojej praktyki zdobywałem doświadczenie pracując i odbywając staże w różnych miejscach, poczynając od sezonowej pracy w ośrodkach nadmorskich, staże w kadrze narodowej w piłce ręcznej, kończąc na kierowaniu Ośrodkiem Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej. Zawód fizjoterapeuty wybrałem ze względu na to, że jest to jeden z nielicznych dziś zawodów w którym nie ma pośpiechu i niepotrzebnego chaosu. Tylko ja, pacjent i wspólny cel do zrealizowania. W swojej pracy skupiłem się na pacjentach z chorobami neurologicznymi. Zauważyłem, iż tego rodzaju pacjenci często traktowani są stereotypowo, nie zwraca się uwagi na ich stan psycho – fizyczny i wrzuca się do jednej „szuflady”. Staram się wyjść temu naprzeciw próbując zmieniać świadomość pacjentów oraz ich rodzin przedstawiając wielopłaszczyznowe podejście terapeutyczne. Serdecznie zapraszam do współpracy.


mgr Mateusz Nosek

Fizjoterapeuta

Neurologią zacząłem interesować się już podczas pierwszych praktyk studenckich. Kolejne lata w Klinice, pozwoliły mi nie tylko zdobywać odpowiednie umiejętności i doświadczenie, ale też zwrócić uwagę na problemy, z którymi borykają się nie tylko sami chorzy, ale również ich rodzinny. Pacjent, o ile nie trafi do specjalistycznego ośrodka rehabilitacyjnego, jest pozostawiany samemu sobie, nie tylko bez wykwalifikowanej opieki, ale często choćby podstawowego instruktażu, jak postępować, gdy opuści już szpital. Starając się wyjść temu naprzeciw, ukończyłem specjalistyczne kursy, oraz obroniłem prace magisterska, dotyczącą udarów mózgu, po to, aby zapewnić najwyższa jakość usług, nie tylko w gabinecie, ale przede wszystkim w warunkach domowych.


dr Katarzyna Weber-Nowakowska

Fizjoterapeutka

W 2009 roku uzyskałam tytuł magistra fizjoterapii na Uniwerytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, Collegium Medicum im. L.Rydygiera w Bydgoszczy. 6 lat później obroniłam rozprawę doktorską na Wydziale Nauk o Zdrowiu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie i uzyskałam tytuł dr n.zdr. Stale podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w licznych szkoleniach, konferencjach i warsztatach dotyczących terapii dzieci. Od 2009 roku pracuję w ośrodkach, stowarzyszeniach i placówkach rehabilitacji pediatrycznej. Od 2011 roku jestem asystentem w Samodzielnej Pracowni Fizjoterapii i Odnowy Biologicznej PUM. Praca z małymi pacjentami daje mi ogromną satysfakcję, równocześnie motywując do stałego pogłębiania wiedzy teoretycznej i praktycznej. Systematycznie uczestniczę w szkoleniach i warsztatach.


4_ramkamgr Kamil Kobiałka

Fizjoterapeuta

Jestem absolwentem Wydziału Rehabilitacji na warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego. Z fizjoterapią jestem związany od 2006r. Praktykę zdobywałem w wielu warszawskich przychodniach, szpitalach i placówkach rehabilitacyjnych, m.in.: Szpital Bródnowski, Szpital Bielański, Centrum Rehabilitacji Sportowej, NZOZ Medikar. Należę do Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska. Rozwijam się w kierunku terapii manualnej wg. koncepcji Maitland. Ukończyłem również kursy Kinesiotapingu, FDM (terapia powięziowa) i Sonofeedback (USG dla fizjoterapeutów). W terapii kieruję się głównie odczuciami pacjenta, które są niezwykle istotne dla postępu terapii, złagodzenia lub zlikwidowania problemu.


mgr Sonia Flowska

Fizjoterapeutka, masażystka

Jestem absolwentką Policealnej Szkoły Medycznej oraz WSEiT w Szczecinie. Posiadam wieloletnią praktykę w pracy z pacjentem a swoją wiedzę i umiejętności staram się ciągle rozwijać, zdobywając doświadczenie w różnych placówkach medycznych oraz opiekując się osobami prywatnymi na zasadzie wolontariatu. Moja praca opiera się na zastosowaniu holistycznego podejścia, ponieważ wierzę, ze człowiek w swojej istocie stanowi integralną całość i wszelkie dolegliwości są wynikiem dysharmonii pomiędzy jej składowymi. Szersze spojrzenie na problemy zdrowotne moich pacjentów pozwala mi sprawniej określać mechanizmy powstawania dolegliwości ale także ich nawrotów i dopasować odpowiedni rodzaj opieki. Interesuje mnie medyczny charakter masażu, specjalizuję się w wykonywaniu masaży leczniczych z elementami fizjoterapii, klasycznych, refleksologii oraz drenażu limfatycznego. Istotnym elementem mojego życia jest sport, który daje mi silę ale także rozwija wiedzę na temat zachowań ludzkiego ciała i szeroko pojętej adaptacji do nowych warunków.


mgr Hubert Łacwik

Fizjoterapeuta

Mam na imię Hubert. Jestem absolwentem Wydziału Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia w Szczecinie z tytułem magistra. Od najmłodszych lat byłem pasjonatem sportu, aktywności i zdrowego stylu życia, dlatego też w swojej działalności staram się dalej przekazywać swoją wiedzę i pasję. Dodatkowo ukończyłem studia fizjoterapii w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Szczecinie. Z masażem jestem związany od 2011 roku. Swoje umiejętności doskonaliłem na studiach podyplomowych na kierunku Masażu z odnową biologiczną w Bydgoszczy, a także na licznych kursach. W swojej pracy podchodzę indywidualnie do każdego pacjenta, tak aby moja terapia przynosiła jak najlepsze rezultaty.


mgr Monika Stecko

Fizjoterapeutka

Nazywam się Monika Stecko w 2012 roku ukończyłam studia na kierunku fizjoterapia na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Swoją wiedzę i umiejętności pogłębiam w pracy zawodowej oraz na licznych konferencjach i szkoleniach związanych z tematyka pediatryczną. Praca zawodowa daje mi codziennie coraz większe doświadczenie i satysfakcję. Jednakże nakłaniania do coraz większego pogłębiania wiedzy w tematyce pediatrycznej na temat możliwych form leczenia a przede wszystkich fizjoterapii i ortotyki.Oferowane techniki, metody i narzędzia


Techniki


                Icn_Check_small   Masaż

                Icn_Check_small   Mobilizacje stawowe

                Icn_Check_small   Mobilizacje nerwowe

                Icn_Check_small   Punkty spustowe

                Icn_Check_small   Terapia powięziowa

                Icn_Check_small   Fala uderzeniowa

                Icn_Check_small   Sonofeedback

                Icn_Check_small   Igłoterapia


Metody


Icn_Check_small   Terapia manualna wg koncepcji Maitlanda

Icn_Check_small   Terapia manualna wg koncepcji Mulligana

Icn_Check_small   Terapia manualna wg koncepcji Kaltenborn – Evjenth

 Icn_Check_small   Fascial Distortion Model (terapia powięziowa)

 Icn_Check_small   Terapia punktów spustowych

 Icn_Check_small   Kinesiotaping

 Icn_Check_small   Sonofeedback

 Icn_Check_small   Klawiterapia/pinopresura

 

Narzędzia


                Icn_Check_small   Przede wszystkim ręce i umysł 

                Icn_Check_small   Fala uderzeniowa

                Icn_Check_small   Pas trakcyjny

                Icn_Check_small   Bańka chińska

                Icn_Check_small   Elastyczna taśma „theraband”

                Icn_Check_small   Igły do akupunktury

                Icn_Check_small   Klawiki i KAT-y

                Icn_Check_small   Aparat USG

 


Opinie naszych pacjentów


Screenshot_9
“Długo walczyłam z bólem pleców i szyi.  
W końcu poczułam ulgę.”
Regina, 59 lat
Screenshot_12
“Współpracuję z panem Kamilem ponad rok. Solidne i ludzkie podejście.”
Paweł, 32 lata 

TwojaRehabilitacja? Polecamy!

Rehabilitanci zespołu TwojaRehabilitacja pomogli wrócić
do zdrowia bez operacji niejednemu z naszych pacjentów.

Ze spokojem polecamy naszym pacjentom ortopedycznym
terapeutów  
TwojaRehabilitacja.pl .